Recenze

Recenze našich služeb od klientů a smluvních partnerů.

Číst dále

Obytné kontejnery

Zajišťujeme výrobu a pronájem obytných kontejnerů a sanitárních systémů dle požadavků zákazníků. Možnost výroby i odpadových kontejnerů.

Číst dále

Úklidové práce

Provádíme úklidové práce všeho druhu vč.údržby bytových domů,domů či jiných objektů za velmi příjemné ceny. Vše na tel.: 

Číst dále

Rekonstrukce nemovitosti

Naše firma PRM & services, s.r.o. Vám zajistí rekonstrukci: bytů, domů, vodo, topo, elektro atd. 

Číst dále

Dražby

Jsme schopni zajistit přímé prodeje - DRAŽBY, AUKCE, VEŘEJNÁ VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ + ZNALECKÉ POSUDKY! Toto všechno ve spojení s jednou největších firem v tomto oboru, která spolupracuje a provádí dražby pro leasingové společnosti, Český stát, ale i pro právnické osoby, fyzické a soukromé osoby. Tato společnost ...

Číst dále

Finance - oddlužení

Zajistíme oddlužení Vašich: nemovitostí motorových vozidel firem v konkurzu pohledávekZajistíme taktéž zrušení zástavních práv na Vaše: domy, byty a jiné nemovitostiZajistíme výhodné financování Vašich: nemovitostí motorových ...

Číst dále

Profi specialisté

Naše kvalitní, silné a technicky specializované oddělení má několik kvalifikovaných pracovníků (auditorů a techniků) a pracuje po celé České republice 24 hodin denně !

Číst dále
  • Recenze
  • Obytné kontejnery
  • Úklidové práce
  • Rekonstrukce nemovitosti
  • Dražby
  • Finance - oddlužení
  • Profi specialisté

Bez štítku hrozí pokuta!

Drtivá většina domů stále není označená povinným štítkem, který vypovídá o energetické náročnosti. Povinnost přitom platí od začátku roku. Dnes navíc končí přechodná doba, kdy ministerstvo průmyslu a obchodu nedostatek promíjí. Majitel může dostat až stotisícovou pokutu. Přesto má štítek zhruba jen pět procent prodávaných budov.

Od 1. ledna letošního roku musí mít všechny nemovitosti ke kolaudaci nebo při prodeji energetickou známku. Štítky, které napovídají o spotřebě energie v dané nemovitosti, se dělí do sedmi tříd – od A do G. Značení je jakousi obdobou úsporných štítků u domácích spotřebičů. 

Moc lidí, kteří prodávají nemovitosti, se ale zatím do nakupování štítků nehrnulo. "Prováděcí vyhláška k zákonu má účinnost až od prvního dubna. Proto ministerstvo vyhlásilo jakýsi generální pardon na sankce," konstatoval Tomáš Kupsa, energetický specialista ze společnosti Nemopas. Státní energetická inspekce podle Kupsy prohlásila, že zatím kontroly probíhat nebudou, nebo budou působit jako poradní orgán. "Doteď tedy určitě nikdo bez štítku problém neměl," podotkl Kupsa. 

"Od roku 2009 platí povinnost, že všechny nové budovy už podléhají povinnosti ten průkaz energetické náročnosti mít. Od ledna tohoto roku je zavedena povinnost i při prodeji nebo přestavbě veškerých budov. Zároveň platí, že pokud prodáváte jen část budovy – třeba byt – tak už ten průkaz musíte mít také. Sankce je sice až sto tisíc korun, od toho 1.4. bych ale očekával, že bude nějaká benevolence a zpočátku nebudou dávány nějaké exemplární tresty," prohlásil Kupsa.

Kupující i energetičtí auditoři přitom již poukázali na případy, kdy se objevily pokusy o uplácení. Prodávající se tak snažili dosáhnout lepšího hodnocení, než jakému jejich dům odpovídal reálně. "Osobně jsem se s žádným takovým tlakem nesetkal," řekl k tomu Kupsa s tím, že neočekává, že by takových případů bylo nějaké větší množství. Uznal přitom, že energetické štítky ale mohou mít určitý vliv na cenu nemovitosti.

Štítky nemají pro kupujícího žádný význam, myslí si ředitel právního oddělení Maxima Reality Jiří Lemberka. "Kupující průkazy energetické náročnosti od prodávajících sami výslovně nevyžadují. Což je logické, neboť údaje o energetické třídě a roční spotřebě energie v kWh/m2 uvedené v průkazu energetické náročnosti jim nic nevypoví o skutečných nákladech na energie nezbytných na provoz domu nebo bytu," říká Lemberka, který tuto povinnost považuje spíš za administrativní a finanční zátěž.
A jak je to s draženými nemovitostmi? 

"Ustanovení zákona o hospodaření energií se vztahuje na vlastnické právo nabyté takzvaným převodem ve smyslu prodeje. To znamená, že při převodu vlastnického práva dochází k jeho nabytí na základě projevu vůle – to znamená kupní smlouvou," upozornil Milan Kremel, ředitel společnosti Clanroy, která se zabývá právě dražbou nemovitostí. 

Veřejné dražby ovšem spadají do kategorie takzvaných přechodů vlastnického práva. "Nabytí toho práva dochází na základě skutečností, které nejsou projevem vůle – na základě zákona, rozhodnutím státního orgánu nebo děděním, tudíž se ustanovení zákona o hospodaření energií na veřejné dražby, ať už dobrovolné nebo nedobrovolné, nevztahuje," vysvětlil Kremel.

Energetické štítky jsou od 1. ledna povinné pro všechny nové budovy či při přestavbách a prodejích bytů. Zajistit je mají stavitelé, vlastníci budov nebo společenství vlastníků. V případě pronájmů částí budov má nová povinnost platit od roku 2016. Již existující budovy mají získávat štítky postupně od roku 2015 do roku 2019, a to v termínech podle zákonem určené plochy.

news
Poslední zprávy

odhad
Bussmark, s.r.o.
kontakt
Napište nám

Vaše zpráva
Opište slovo
jiný obrázek
Slovo:partneri
Partneři

Autodoprava
AutaDoPade.cz
Penzion Kopná
Mesto Zlín
Nátěrové hmoty, stavební hmoty, stavební chemie, barvy, detoxy color
M&M reality